Cesta životem

Ve středu 13. dubna proběhl napříč všemi ročníky 2. stupně projektový den „Cesta životem“, jehož cílem bylo rozšířit si netradiční formou znalosti z oblasti finanční gramotnosti.

Na úvod zhlédli žáci ve všech skupinách dvě krátká videa. První se týkalo historie peněz od směnného obchodu až po dnešní mince a bankovky, druhé ukazovalo potřebu finanční gramotnosti s poukazem na ochranu před podvodníky zneužívajícími vymoženosti internetového bankovnictví.

Poté následovala vlastní práce ve skupinách. Žáci 6. tříd se zabývali historií platidel a vytvořili mapy světa s dokreslením komodit, jakými se zde platilo od historie po současnost. Sedmé ročníky měly za úkol připravit se na cestu na dovolenou, seznámili s kurzovními lístky vybraných zemí a porovnávali cenu za nákup různých pochoutek u nás a v zahraničí. Žáci nejvyšších ročníků ověřovali a rozšiřovali své znalosti pomocí deskové finanční hry „Cesta životem“, kde si vyzkoušeli role bankéře, zaměstnance i podnikatele.

V poslední hodině seznámili zástupci jednotlivých skupin prostřednictvím online videopřenosu všechny ostatní spolužáky s výsledky své práce. Na závěr si účastníci tohoto projektového dne ověřili nové poznatky vyplněním finančního kvízu a zjistili, že správně se orientovat ve světě financí je v životě velmi důležité.


Zobrazení: Alba | Podle data

Cesta životem


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je středa 28. 9. 2022

Svátek má Václav