Cesta životem aneb MAPy pokračují

Ve středu 13. dubna proběhl napříč všemi ročníky 2. stupně projektový den „Cesta životem“, jehož cílem bylo rozšířit si netradiční formou znalosti z oblasti finanční gramotnosti.

Na úvod zhlédli žáci ve všech skupinách dvě krátká videa. První se týkalo historie peněz od směnného obchodu až po dnešní mince a bankovky, druhé ukazovalo potřebu finanční gramotnosti s poukazem na ochranu před podvodníky zneužívajícími vymoženosti internetového bankovnictví.

Poté následovala vlastní práce ve skupinách. Žáci 6. tříd se zabývali historií platidel a vytvořili mapy světa s dokreslením komodit, jakými se zde platilo od historie po současnost. Sedmé ročníky měly za úkol připravit se na cestu na dovolenou, seznámili s kurzovními lístky vybraných zemí a porovnávali cenu za nákup různých pochoutek u nás a v zahraničí. Žáci nejvyšších ročníků ověřovali a rozšiřovali své znalosti pomocí deskové finanční hry „Cesta životem“, kde si vyzkoušeli role bankéře, zaměstnance i podnikatele. Tyto hry zapůjčila OSLAVKA, o.p.s., které pořídila v rámci projektu MAP ORP Náměšť nad Oslavou II, reg. číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0009625. Projekt MAP úspěšně pokračuje od 01. 02. 2022 a nese již třetí pořadové číslo. Více o projektu MAP ORP Náměšť nad Oslavou III naleznete zde https://www.oslavka.cz/aktuality/map-iii-byl-schvalen-od-01-02-2022/.

V poslední hodině seznámili zástupci jednotlivých skupin prostřednictvím online videopřenosu všechny ostatní spolužáky s výsledky své práce. Na závěr si účastníci tohoto projektového dne ověřili nové poznatky vyplněním finančního kvízu a zjistili, že správně se orientovat ve světě financí je v životě velmi důležité.

Cesta životem