Den otevřených dveří

V sobotu 26. 3. 2022 proběhl na ZŠ Husova Den otevřených dveří při příležitosti 60. výročí založení školy.

V průběhu odpoledne se mohli rodiče našich stávajících i budoucích žáků přesvědčit o tom, že naše škola nabízí podnětné, bezpečné a tvořivé prostředí.

Velký zájem návštěvníku vzbudila retro učebna, kde si mohli nejen prohlédnout staré fotografie i vybavení dřívějších tříd, ale také se vyfotit v lavicích z minulého století.

Malí předškoláci si mohli vyzkoušet zápis do první třídy nanečisto, jejich rodiče se mohli zúčastnit besedy s paní ředitelkou.

Angličtina na naší škole má nezastupitelné místo. Prvotním cílem je vybudovat kladný vztah a touhu zdokonalovat se v jazyce, vidět v něm klíč k poznávání nových zemí, kultur a v neposlední řadě mít otevřené brány k různým povoláním. Návštěvníci se seznámili s online aplikacemi a dalšími interaktivními možnostmi výuky.

Informatika a robotika byla zastoupena prezentací 3D tiskáren, programování představili Ozobotíci s širokou škálou možností využití.

Na přírodovědném stanovišti si děti mohly prohlédnout zajímavé exponáty z rostlinné i živočišné říše.

Velkou atrakcí byly pokusy zaměřené na elektřinu a magnetismus. Děti si vyzkoušely zapojit elektrický obvod a s magnetem lovit železné předměty (magnet fishing).

Matematika je všude kolem nás. O tom, že nemusí být strašákem ale zábavou, se přesvědčili rodiče i dětmi na dalším zajímavém zastavení. Vyzkoušeli si luštit hlavolamy, hrát deskové a karetní hry zaměřené především na logické uvažování.

V tělocvičně bylo stanoviště zaměřené na všeobecnou pohybovou přípravu a gymnastiku. Děti si mohly vyzkoušet rozmanité sportovní nářadí a náčiní. Pestrý program celého odpoledne doplňovala tvořivá dílnička, ve které si děti mohly vyzkoušet výtvarnou techniku enkaustiku. V žákovské kuchyňce bylo připravené drobné občerstvení.

Proběhla i dražba jarních dekorací, jejíž výtěžek bude použit na pořízení nových prvků na školní hřiště a zahradu.

Úsměvy na tváři, spokojenost a pohoda, která panovala po celý Den otevřených dveří u všech zúčastněných, je dobrým signálem, že naše škola umí nabídnout kreativní výuku propojenou s moderními technologiemi.

Ozobot video

DOD