DĚTSKÁ SCÉNA 2023

Z pověření Ministerstva kultury se i v letošním roce staly Svitavy dějištěm Dětské scény 2023.

Součástí tohoto festivalu kultury byla i 51. celostátní přehlídka a dílna dětských recitátorů, na kterou se přímým postupem z krajského kola probojovala také Nikol Zedníčková ze 6.B.

Nejlepší recitátoři naší republiky se sjeli do Svitav v termínu 9 . – 11. 6. 2023. Tato přehlídka není soutěžní. Cílem tedy nebylo srovnávání recitátorů, ale jejich inspirace, získání zkušeností, zpětné vazby a také odborné vedení prostřednictvím pracovních workshopů lektory a studenty DAMU.

Program přehlídky byl nabitý. V prvé řadě to byla vystoupení recitátorů jednotlivých kategorií, která všem zúčastněným umožnila načerpat inspiraci a silný kulturní zážitek. Následoval rozbor jednotlivých vystoupení odbornou porotou a také vzájemné hodnocení recitátory samými. V rámci workshopů pracovali recitátoři se svými lektorkami (kategorii III., kam patřila i Nikol, se věnovaly Lenka Janyšová a Silvie Mlynarczyková). Pedagogům předávala své zkušenosti v rámci diskusních klubů herečka a recitátorka, rozhlasová hlasatelka a pedagožka DAMU Nina Martínková.

Po celý víkend pilně pracovala také redakce Dětské scény, která vydávala deníky z jednotlivých dnů. Jejich plné znění bude po skončení celé Dětské scény k dispozici na internetových stránkách https://www.drama.cz/ds/.

Přehlídka je pro všechny účastníky studnicí nápadů, inspirací a nových divadelních dovedností a určitě ji můžeme doporučit všem zájemcům o sólový přednes nebo dětské divadlo.

DĚTSKÁ SCÉNA 2023

Dnes je sobota 27. 4. 2024