Ferda v přírodě

V prvním říjnovém týdnu se žáci druhých tříd vydali do krásné přírody v okolí zříceniny hradu Mitrov, kde byli ubytovaní v Lesním penzionu Podmitrov u říčky Bobrůvka v rámci školy v přírodě.

Během pěti dní si vyzkoušeli, jak se žije mravencům a co potřebují ke stavbě mraveniště, v jakých podmínkách bydlí můra a chrostík. Zjistili, co vyhovuje motýlům, a který kožíšek lesních zvířátek je plný blech. Také zkoušeli stopovat zvířátka a v rámci Detektivní kanceláře mravence Metoděje celý týden hledali místo, kde by spolu mohli bydlet všichni zmínění zástupci hmyzí říše. A víte co? Nejenže takové místo děti našly, ale také si ho vyrobily. A vyrobily si toho mnohem víc – chrostíky s domečkem a pestrobarevné motýly. Také zkoušely zkoumat mrtvé dřevo, hodnotit ho a lovit drobné vodní živočichy.

Děti byly velice statečné, protože vydržely od 4. do 8. října bez rodičů. Napsaly a poslaly spoustu pohlednic a dopisů a odnesly si mnoho užitečných informací.

Velké díky patří paní Petře a Veronice z organizace Lipka za skvěle připravený program pro děti.

Ferda v přírodě