Konverzační soutěž v AJ

Máme za sebou školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce.

Úroveň žáků je rok od roku lepší, proto na postup do okresního kola nestačí jen běžné znalosti z hodin, ale je potřeba trénovat pohotovost v konverzačních situacích, zlepšovat si poslechové schopnosti např. sledováním filmů v originále, případně využívat online výukových zdrojů i ve volném čase. Soutěž měla 2 kola. V první části, které se účastnili všichni žáci 6. – 9. ročníku, byla ověřena schopnost porozumět slyšenému projevu. Kdo si v tomto kole vedl nejlépe, postoupil do konverzační části. Zde následovalo krátké povídání o sobě, odpovědi na otázky poroty, popis obrázku a řešení konverzační situace. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích – 6. a 7. ročník (kategorie A1), 8. a 9. ročník (kategorie A2). Z každé kategorie postupují 2 nejúspěšnější do okresního kola v Třebíči, které proběhne v březnu. Všem děkujeme za skvělé výkony a věříme, že se se svojí angličtinou ve světě neztratí.

Výsledky:

Kategorie A1