Mé zážitky v rámci programu Erasmus+ ve Vídni

Březen a duben mi přinesly jedinečnou příležitost stát se součástí programu Erasmus+ a vydat se do Vídně, kde jsem měla možnost navštěvovat dvě různé školy.

První týden mého pobytu ve Vídni byl věnován víceletému reálnému gymnáziu, kde jsem se setkala s motivovanými studenty a zapojila se do jejich výuky. Spolupráce s pedagogy této školy byla příjemná a otevřená, a měla jsem možnost být přítomná ve výuce různých předmětů, včetně jazykových a humanitních oborů.

Druhá část mého pobytu byla věnována inkluzivní základní škole, kde jsem získala cenné poznatky o práci s žáky s různými typy a stupni postižení. Tato zkušenost byla pro mě rovněž velmi obohacující.

Celkově lze říci, že mé zážitky jako učitel v rámci programu Erasmus+ ve Vídni byly nejenom profesně obohacující, ale také osobně inspirativní. Setkání s různými kulturami, vzdělávacími systémy a přístupy k vzdělávání mě motivovalo k dalšímu profesnímu růstu a rozvoji.

Mgr. Julie Odrazilová

Erasmus+ ve Vídni