Návštěva Galerie 12

V pátek 9.2. jsme si v rámci výtvarné výchovy udělali s žáky šesté třídy procházku na Zámek do Galerie 12, kde se do konce února koná krásná výstava Pavla Tasovského, Pavla Tasovského ml. a Michala Halvy.

Exkurzi jsme pojali interaktivně, děti dostaly po prohlídce úkol vybrat si jeden objekt nebo obraz, ten přejmenovat a popsat, proč zrovna ten by chtěly domů a kam by si jej instalovaly. Tato prezentace byla skutečně zábavná.

Paní Tasovská, které galerie patří, je vždy ochotná, kdykoli je to možné, nám galerii otevřít a laskavě uvést.

A pro nás je to inspirace nejen do hodin výtvarky, ale často i pro mnoho otázek k diskuzi, co je umění a kam člověka směřuje to, v čem se pohybuje, jak se dívá na svět a jak své vjemy reflektuje vizuálně a výtvarně.

Návštěva Galerie 12

Dnes je sobota 27. 4. 2024