Netradiční den učitelů očima žáků 9. ročníku

Den učitelů je vyhlášený k poctě učitelů, připadá na den výročí narození Jana Ámose Komenského.

V tento den na naší škole proběhl Netradiční den učitelů. Žáci 9. ročníků si vyzkoušeli práci svých pedagogů, sami předstoupili za katedru a snažili se učit své mladší spolužáky.

Sami zhodnotili svoje snažení takto:

„Snažili jsme se vymyslet co nejzábavnější výuku v hodinách českého jazyka, matematiky, angličtiny a tělesné výchovy. Udržet pozornost dětí je opravdu těžké, teď už chápeme svoje učitele, jak to s námi mají těžké. Malí žáčci se snažili, i pro ně to byla vítaná změna, že za katedru předstoupil někdo jiný než jejich paní učitelka. Na práci jsme se pilně připravovali i s pomocí kmenových učitelek, které nás pochválily, ale také nám vytkly chyby, kterých se samozřejmě opravdový učitel nedopouští. Bylo to pro nás něco nového. Celkově jsme byli spokojení a moc se nám to líbilo.“

Můžeme doufat, že někoho tato práce natolik nadchla, že se bude v budoucnu věnovat učitelskému povolání – poslání.

Netradiční den učitelů