Ochrana člověka za mimořádných události

V úterý 31. 1. 2023 proběhl projektový den napříč všemi ročníky 2. stupně. Cílem projektového dne bylo seznámit žáky s chováním v rizikových situacích, které v životě mohou potkat.

Na každou vyučovací hodinu byla připravena jedna mimořádná událost: bezpečná doprava, hasič, první pomoc, horolezectví, osobní bezpečí. Na těchto stanovištích byli odborníci z praxe, osobní bezpečí vedla výchovná poradkyně a preventista školy. Třídy rotovaly a všichni žáci si prošli všechny oblasti.

1. Oblast: Bezpečná doprava, kde s dětmi pracoval Stanislav Hajšel, který objasnil rizikové chování za volantem, povinnosti řidiče a spolucestujících, upozornil na možná nebezpečí.
  2. Oblast: Zdravotnictví, kde mluvila a vysvětlovala záchranářka Jana Bolcskei, jak resuscitovat, jak pomoci v bezvědomí, jak zastavovat krvácení.
  3. Oblast: Hasiči, kde Josef Sedláček, všechny žáky seznámil s chováním při požáru, se způsoby hašení, představil Náměšťskou hasičskou zbrojnici, děti si vyzkoušely protipožární oblek.
  4. Oblast: Horolezectví, zde Martin Novotný, seznámil a názorně ukázal žákům horolezecké vybavení, seznámil je se způsoby práce horolezců, s postupy při pádu laviny.
  5. Oblast: Bezpečí, zde byly naše paní učitelky výchovná poradkyně Katarina Zeithamlová a preventista Jana Drozdová a věnovali se prevenci šikany, zneužívání, týrání.

Na závěr si žáci vyplnili Kahoot! kvíz, ve kterém si připomněli pojmy ze všech oblastí. Na základě výsledků jsme zjistili, co vše se žáci v rámci projektového dne naučili a zopakovali.

Projektový den

Dnes je pátek 29. 3. 2024