Ozdravný pobyt na horách (6.AB)

První lednový týden vyrazili žáci 6. A, B na týdenní pobyt na horách. Na pobyt si museli počkat o rok déle, protože v loňském roce byly pobyty zakázané. Letos se to ale povedlo.

Počasí nám sice nepřálo, protože nás přivítala plánovaná obleva, ale my jsme se s nepřízní počasí statečně poprali. Na svahu bylo dostatečně nasněženo, takže jsme si plnými doušky užívali první krůčky lyžařských dovedností i zdokonalování oblouků.

Po celý týden jsme kromě lyžování procvičovali český jazyk a matematiku, poučili se při besedě s členem z horské služby, zrelaxovali se v bazénu a užili si legraci a společné chvíle se spolužáky na hotelu. Večery patřily stmelovacím hrám, vědomostnímu kvízu s orientačním během, sportovnímu víceboji a riskuj v Aj. Lyžování na sjezdovce zvládli všichni na jedničku včetně závěrečného slalomu na zledovatělém svahu. Poslední večer nám děti zazpívaly společnou písničku a poté si užily závěrečnou white party.

Týden utekl jako voda a nám zbyly jen vzpomínky. A na co budou děti především vzpomínat?

• Zdokonalila jsem se v lyžování. Budu vzpomínat na zábavu. (Ema J.)
  • Vše bylo super. Nejvíc budu vzpomínat na lyžování, písničku, na Adama a Jirku Jonáše. (Michal. H.)
  • Na kurzu se mi líbilo, ale nebyla tam moc dobrá wifi. Kurz mi znovu připomněl, jak lyžovat, protože po dvou letech jsem to trochu zapomněl. Nejvíc budu vzpomínat na to, jak jsme se na pokoji vždycky v noci všemu smáli. (Ondra P.)
  • Nejlepší zážitek pro mě byly závody a lyžování. Zlepšil jsem se ještě více v lyžování a více jsem se seznámil s dětmi. Pobavilo mě, jak Jára jedl koprovku. Já ji mám hrozně rád. Nejvíce budu vzpomínat, jak to bylo fajn a měli jsme pěkný zábavný program. (Matyáš Ch.)
  • Kurz se mi líbil. Určitě nezapomenu na to, že jsem se naučil lyžovat. (Radovan O.)
  • Nejradši vzpomínám na chvíle prožité s přáteli. Byl to nejlepší školní pobyt, co jsem kdy zažila. Bylo to super. (Denisa S.)

Video (YouTube)

Slalom - výsledky

Ozdravný pobyt na horách (6.AB)