OZDRAVNÝ POBYT NA HORÁCH

První lednový týden jsme se vypravili na tradiční ozdravný pobyt na horách. Naším útočištěm se na 6 dní stal penzion Pepovka ve Filipovicích.
OZDRAVNÝ POBYT NA HORÁCH

Letošní pravá zima nám dopřála krásný přírodní sníh a ukázala nám svoji mrazivou tvář. My jsme však celý týden zvládli nejen s dobrou náladou, ale i ve zdraví a bez úrazu. Na naše „malé lyžaře“ jsme pěli chválu, protože byli moc šikovní. Všichni jsme si pobyt skutečně užili a domů se vraceli se spoustou krásných a nezapomenutelných vzpomínek a s pořádnou dávkou únavy.

A jak na hory vzpomínají naši „páťáci“?

Před školou jsme odevzdali všechna potvrzení a dali si věci do autobusu. V 10:00 jsme odjeli a tím začal můj pobyt na horách. Na lyžích jsem stál úplně poprvé, ale paní učitelka nás chválila, že nám lyžování celkem jde. Byli jsme rozděleni na tři skupiny podle toho, jak to kdo uměl. MODŘÍ – perfektní lyžaři, ČERVENÍ – průměrní lyžaři a já, s těmi co stáli na lyžích poprvé, ORANŽOVÍ – začátečníci. Celý týden jsme chodili lyžovat a měli různé večerní skupinové soutěže. Já jsem byl kapitánem jedné ze skupin. V pátek jsme jeli slalom v celkem nepříznivých podmínkách, ale všichni to zajeli za méně než jednu minutu. V pátek odpoledne už jsme všichni nelyžovali, ale dělali jsme různé soutěže ve sněhu a pak jsme měli velkou koulovačku a diskotéku. Všichni jsme se prostřídali v chození do bazénu. V sobotu jsme se nasnídali, dobalili věci a v 9:45 odjeli. V 13:35 jsme dorazili zpět do Náměště a všichni se rozešli a odjeli domů. Tím skončil pobyt nás páťáků na horách 2017. Bylo to úžasné a na Pepovku se ještě určitě vrátím.                                                                                                         

Tomáš Hadraba, 5. B

 

Týden na horách se mi moc líbil. Ubytovali jsme se v penzionu Pepovka.  Dobře tam vaří. Mají hezké pokoje i s televizí a dokonce i teplý bazén se slanou vodou. Sjezdovka je jen kousek od chaty. V osobním volnu jsme si mohli jít něco koupit k baru. V Pepovce jsme si to moc užila.

                                                                                                                          Erika Sládková, 5. A

                                                              

                Cesta byla dlouhá, ale zpříjemnili nám ji pohádkou. Ubytování bylo hezké, na pokoji byla i televize. Nejvíc se mi líbil polední klid a osobní volno, protože jsme si mohli odpočinout. Lyžování mě bavilo. Paní instruktorky na nás byly velmi hodné. Vařili tam dobře, jídla bylo po celý týden dost. Bazén byl celkem malý, ale na vyblbnutí to stačilo. Ve večerním zaměstnání mě nejvíce bavila hra Náhoda. Skládali jsme písničky do rytmu Rolniček a ty jsme si potom společně zazpívali. Poslední večer jsme měli blue party.                                                                                           

  Sára Kovaříková, 5. A

 

                V pondělí jsme dojeli se školou na hory. Můj největší zážitek z celého týdne byla středa. Ten den paní učitelka Špačková řekla, že budu lyžovat s červenou skupinou. Byl jsem moc rád, a proto je to můj největší zážitek. Další můj největší zážitek je z úterního obědu. Ten den jsme měli čočkovou polévku a ta byla až tak moc dobrá, že jsem si i přidal. Teda Nik a Filip měli jiný názor. A potom nám donesli nějaké zapečené brambory a to jsem si taky přidal. Je to můj zážitek, protože na tu fenomenální chuť nikdy nezapomenu.

Jakub Mihálik, 5. B

Více fotografií zde.


Přidáno 18. 1. 2017, autor: ZŠ Husova

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt
Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou  
  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 568 620 210
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

Ostatní

Dnes je pondělí 18. 2. 2019

Svátek má Gizela