Projektová výuka s 6.B a 9.A.

V pátek 8.3. proběhl s třídami 6. B a 9. A projektový vyučovací blok v rámci šablon „Inovativní vzdělávání“.

Zaměřili jsme se na zámeckou hudební historii v Náměšti. Pan kastelán Buš byl velmi ochotný nás seznámit se zajímavými skutečnostmi, o kterých jsme neměli ani tušení. Bedřich Vilém Haugwitz pocházel z Polska. Byl jedním z nevýznamnějších politiků Marie Terezie. Jeho syn Jindřich Vilém Haugwitz založil hudební tradici na zámku a osobně se znal s významnými hudebními skladateli, se kterými se setkával ve Vídni. Náměšťský zámek dokonce osobně navštívil A. Salieri.

Pan kastelán nám zahrál na zrekonstruované varhany v zámecké knihovně. Poté jsme se podívali na vnitřní nádvoří, do čajového salonku, tanečního sálu a zimní zahrady. Dozvěděli jsme se kolik významných osobností navštívilo náš zámek.

Devátý ročník pak navštívil Galerie 12 a kovárnou u Tasovských. Tímto jsme se seznámili s uměním současnosti. V kovárně jsme měli možnost zjistit, jak těžké je toto povolání.

Den jsme si užili, byl inspirativní a poučný.

Projektový výuka s 6.B a 9.A.

Dnes je sobota 27. 4. 2024

Svátek má Jaroslav