Projektový den s 6.B a 9.A.

Ve čtvrtek 21.12. proběhl se třídami 6.B a 9.A druhý projektový den v rámci šablon „Inovativní vzdělávání“, který byl zaměřený na všeobecně rozmanitou přípravu na baletní představení Louskáček.

Tento projektový den nám opět nabídl hudebně výtvarný přesah. S třídními učitelkami se žáci nejen dozvěděli o životě a díle Petra Iljiče Čajkovského, ale prožili také interaktivní výuku ve formě zážitkové rytmizace, muzikoterapie, tance, skupinové práce i malby.

Nedílnou součástí byla i analýza příběhu Louskáček. Vzhledem k tomu, že většina žáků navštíví divadlo poprvé v životě, proběhla také živá diskuze o divadelní etiketě; jak se správně do divadla obléct a jak se zde chovat.

Všichni jsme si kreativní den v nestandartním vyučovacím bloku v předvánočním shonu užili.

Ještě odpoledne nám v uších zněly krásné melodie Čajkovského. Pár dívek ze školy odpoledne odcházelo valčíkovým krokem.

Projektový den s 6.B a 9.A.

Dnes je sobota 27. 4. 2024

Svátek má Jaroslav