Ptačí krmítka

Přestože adventní období je v posledních desetiletích spíše spojováno s nákupy dárků, úklidem domovů, pečením cukroví, má adventní čas bezpochyby i tu druhou tvář.

Tvář naplněnou očekáváním příchodu Vánoc, laskavostí a pozorností ke svým bližním. V tento nádherný čas se žáci naší základní školy Husova v Náměšti nad Oslavou rozhodli zpříjemnit toto čekání na Vánoce nejen svým blízkým, ale i ptactvu kolem nás. Žáci z vyšších ročníků vyrobili pro mladší žáky ptačí krmítko, které následně naplnili zrním a pověsili ven. Žáci měli dobrý pocit, že pro ptáčky něco udělali. A tak si v tento nádherný zimní čas, kdy mráz a sníh mění sluneční svit v bílý jas, vzpomeňme všichni na tyto tvory, kterým často právě budky a zrní chybí do pohody. Krmítko můžete celkem jednoduše doma vyrobit i vy. Určitě si to užijete a uděláte přitom i dobrý skutek, který vás ideálně naladí na vánoční svátky.

Ptačí krmítka