Republiková soutěž ve sportovní gymnastice

Pěkné počasí v sobotu 12. 5. provázelo tři náměšťské gymnastky na cestě do Doubí u Třeboně, kde se konalo republikové finále ČASPV ve sportovní gymnastice.
Republiková soutěž ve sportovní gymnastice

V letošním roce si postup na krajském kole v Chotěboři vybojovala Sofie Toczko, Tereza Kalábová a stejně jako vloni Ester Rychlá. Závod je velmi náročný – jedná se o gymnastický čtyřboj (kladina, prostná, hrazda a přeskok) a účastní se ho gymnastky všech krajů. Udržet si pevné nervy, z žádného nářadí nespadnout a nic nepokazit – to vyžaduje velké úsilí. A našim holkám se to podařilo. Umístily se v první polovině výsledkové listiny (žákyně I.: Sofie – 17., Tereza – 24., žákyně II. – Ester 26.) a hlavně přispěly k umístění kraje Vysočina v mladších na 4. místě a ve starších na 5. místě. Děkujeme děvčatům za vzornou reprezentaci našeho kraje! A na závěr malá zajímavost. Republiková soutěž ČASPV ve sportovní gymnastice 2018 proběhla pod záštitou několikanásobné mistryně ČR ve sportovní gymnastice Jany  Komrskové, která se jí ale bohužel nemohla zúčastnit. Sobota 12. května byla totiž jejím svatebním dnem.

Přidáno 14. 5. 2018, autor: ZŠ Husova

Dnes je pondělí 10. 12. 2018