Republiková soutěž ve sportovní gymnastice

Pěkné počasí v sobotu 12. 5. provázelo tři náměšťské gymnastky na cestě do Doubí u Třeboně, kde se konalo republikové finále ČASPV ve sportovní gymnastice.
Republiková soutěž ve sportovní gymnastice

V letošním roce si postup na krajském kole v Chotěboři vybojovala Sofie Toczko, Tereza Kalábová a stejně jako vloni Ester Rychlá. Závod je velmi náročný – jedná se o gymnastický čtyřboj (kladina, prostná, hrazda a přeskok) a účastní se ho gymnastky všech krajů. Udržet si pevné nervy, z žádného nářadí nespadnout a nic nepokazit – to vyžaduje velké úsilí. A našim holkám se to podařilo. Umístily se v první polovině výsledkové listiny (žákyně I.: Sofie – 17., Tereza – 24., žákyně II. – Ester 26.) a hlavně přispěly k umístění kraje Vysočina v mladších na 4. místě a ve starších na 5. místě. Děkujeme děvčatům za vzornou reprezentaci našeho kraje! A na závěr malá zajímavost. Republiková soutěž ČASPV ve sportovní gymnastice 2018 proběhla pod záštitou několikanásobné mistryně ČR ve sportovní gymnastice Jany  Komrskové, která se jí ale bohužel nemohla zúčastnit. Sobota 12. května byla totiž jejím svatebním dnem.

Fotogalerie


Přidáno 14. 5. 2018, autor: ZŠ Husova

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt
Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou  
  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

Ostatní

Dnes je úterý 22. 9. 2020

Svátek má Darina