Sedmáci ve VIDĚ

V úterý 12. 12. 2023 jeli žáci sedmých ročníku do zábavního vědeckého parku Vida v Brně.

Na ploše přes 6200 m² si mohl každý osobně vyzkoušet přes 180 interaktivních exponátů, díky kterým mohli žáci objevovat, jak funguje svět kolem nás a ověřit si znalosti z hodin fyziky v praxi.

Unikátní stálá expozice je rozdělena do šesti tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk, Mikrosvět, Dětské science centrum. Každý si mohl osobně vyzkoušet rozpoutat tornádo, ustát zemětřesení, účinky odstředivé síly a pohrát si s oceánem v lahvi, v hlukové místnosti překřičet tryskáč, v obřím srdci si poslechnout vlastní tep, nacvičit masáž srdce při záchraně lidského života či prozkoumat svět pod mikroskopem. Dopravní hřiště, kuličková dráha, archeologické pískoviště, obří piano, oblíbený tobogán i vodní hrátky s mlýnky byly sice pro menší děti, ale i naši žáci si zde dokázali pohrát a vyzkoušet si, jak vše funguje.

Sedmáci ve VIDĚ

Dnes je sobota 27. 4. 2024