Školní kolo anglické konverzační soutěže

Po roční pauze se letos opět konala konverzační soutěž. Již tradičně byli žáci rozdělení do dvou kategorií – A1: šestý a sedmý ročník, A2: osmý a devátý ročník.

Soutěž probíhá stejnou formou, jako v okresním kole. V první části absolvují všichni poslech s porozuměním, ti nejúspěšnější potom postupují do konverzační části. Druhá část začíná stručným představením a reakcemi na otázky poroty, pokračuje popisem obrázku a končí řešením situace z běžného života. Jazyková úroveň žáků roste každým rokem, je vidět, že si žáci uvědomují důležitost schopnosti domluvit se a že nezaháleli ani během distanční výuky. Největším soupeřem se nakonec ukázala být tréma, a to především u mladší kategorie. Porota si užila zajímavé výkony a bylo velmi těžké vybrat dva postupující do okresního kola v Třebíči. V březnu budeme držet pěsti následujícím žákům:

Kategorie A1: 1. místo          Matěj Jura (7. B)

2. místo          Petr Krejčí (6. A), Jakub Sobotka (7. B)

3. místo          Ondřej Polehla (6.A)

Kategorie A2: 1. místo          Tadeáš Drozd (9. B)

2. místo           Julie Krejčí (9. B), Martin Hošťálek (9. A)

3. místo           Vnislav Knapík (9. B)

Výsledky A1

Výsledky A2