Výměnný pobyt v Medzilaborcích

Po dlouhé době se naše škola opět rozhodla uskutečnit výměnný pobyt se slovenským městem Medzilaborce.
Výměnný pobyt v Medzilaborcích

Před rokem děti z Medzilaborců zavítaly k nám a letos jsme navštívili my je. Po velmi dlouhé cestě jsme se navečeřeli na škole ZŠ Komenského v Medzilaborcích a byli jsme rozděleni do rodin.

Každý den jsme strávili nějaký čas na ZŠ Duchnovičova, a pak jsme měli odpolední program. První odpoledne jsme se jeli podívat do vojenského muzea ve Svidníku, poté následovala prohlídka Dukelské vyhlídkové věže a památníku padlých vojáků. V podvečer jsme ještě navštívili Skanzen ve Svidníku. Další den dopoledne jsme měli společnou výuku a sportovní dopoledne. Zahráli jsme si utkání mezi školami ve florbalu a přehazované. Ostudu jsme naší škole rozhodně neudělali. Odpoledne jsme navštívili Muzeum moderního umění Andyho Warhola, kde jsme měli kromě prohlídky také výtvarné workshopy.

Páteční ráno bylo pro nás velmi těžké, neboť jsme věděli, že jedeme domů. I přes snahu zůstat v klidu a bez emocí, jsme se nakonec skoro všichni rozbrečeli. Jen část z nás to vydržela.

Díky účasti na výměnném pobytu jsme získali nové přátele, rozšířili si slovenský slovník a poznali život slovenských rodin. Někteří z nás mají v plánu se vídat dál. Do Medzilaborců jsme jeli plni očekávání a mnozí pěkně vystrašení, zpět jsme však odjížděli smutní, ale se spoustou krásných vzpomínek.             (Veronika Trunečková, Kristýna Všetečková, Rosťa Nestrašil)

Fotografie.


Přidáno 16. 5. 2017, autor: ZŠ Husova

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt
Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou  
  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 568 620 210
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

Ostatní

Dnes je úterý 19. 2. 2019

Svátek má Patrik