Sedmáci v Praze

Poslední týden v listopadu jsme se dočkali vytouženého výletu do Prahy, který se uskutečnil v rámci projektu Pokusné ověřování paměťových institucí.

Počasí nám přálo a dopravní situace byla také příznivá, takže jsme včas dorazili do Technického muzea, kde jsme zhlédli množství expozic a zahráli si interaktivní hru s pomocí tabletů. Paní průvodkyně nám ukázala automobil, ve kterém jezdil T.G. Masaryk i první vůz Václava Havla a dozvěděli jsme se mnoho dalších zajímavostí. Poté jsme se vydali na procházku vánočně vyzdobenou Prahou, zastavili se na Pražském hradě, navštívili jsme katedrálu Sv. Víta, prošli jsme Nerudovou ulicí kolem chrámu Sv. Mikuláše až na Karlův most. Na Staroměstském náměstí se již zdobil vánoční strom a chystaly se trhy. Prohlídku jsme zakončili cestou přes Václavské náměstí po nábřeží k Národnímu divadlu. Druhý den jsme se probudili do slunečného dne a vydali se na prohlídku do Pedagogického muzea. Zde jsme si osahali papyrus i pergamen a vyzkoušeli si psát různé druhy písma husím brkem. Všichni jsme odjížděli plní dojmů a nových zážitků.

Dnes je pátek 19. 4. 2024

Svátek má Rostislav